ВИДЕО: Жени се степаа во морето, летаа шамари и боксови

1 min read

Снимка од жестока тепачка меѓу жени се појави деновиве на социјалните мрежи, а иако нема сигурна информација за локацијата и за времето кога е снимено видеото, многумина коментираат дека се работи за плажата во Паралија, во северна Грција, пред неколку дена.

На снимката се гледа како една од жените прво влегува во конфликт со маж, а потоа се вмешува друга жена и настанува хаос. Покрај нив има дете во гума, на кое никој повеќе не обрнува внимание, откако почна пресметката.

„Го ставија детето во опасност. Додека тие се тепаат, детето можеше да биде одвлечено во длабочините од морската струја“, коментира еден корисник на Твитер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ДОМ нема да го поддржи францускиот предлог, одлучи вечерва централниот одбор на партијата

Следно

Дневен хороскоп за 14 јули: Морате да бидете објективни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian