Овие делови на општина Аеродром утре ќе бидат без струја

1 min read

Утре, делови од општина Аеродром  поради техннички причини ќе останат без струја.

Со најавата за прекин на електрична енергија од страна на ЕВН Македонија АД, се известуваат жителите на општина Аеродром дека на ден 14.07.2022 година, четврток, поради техннички причини во електро дистрибутивната мрежа без електрична енергија ќе останат неколку улици во општината.

Со прекинот на струја опфатени ќе бидат следните корисници:

  • Во период од 08:30 до 14:00ч. дел од ул. Рилски Конгрес, дел од ул. Банско, дел од ул. Кратовска о. Аеродром

  • Во период од 08:00 до 13:00ч. место викано Крст о. Аеродром

  • Во период од 12:00 до 15:00ч. Бул. Борис Трајковски, од каналот до семафорите кај Кристина Дамил о. Аеродром

  • Во период од 08:30 до 14:30ч дел од ул. Лазар Димитров о. Аеродром

skopjeinfo.mk

Претходно

Гласање во Собранието за францускиот предлог со предвидлив исход

Следно

Кунчев: Бугарија ги враќа заштитните маски против ковид-19 од понеделник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian