Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска се разведуваат: Ставија точка на десетгодишниот брак

1 min read

Манекенката Данијела Димитровска Амиџиќ и ТВ водителот Огњен Амиџиќ решија да се разделат по десет години брак. Двајцата излегоа со заедничко соопштение, а повеќе нема да даваат изјави на оваа тема.

„Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно. Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Трето лице не е виновно за нашиот развод, така што нема простор за дополнителни шпекулации. Им благодариме на сите медиуми за досегашната соработка и бараме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема“ – наведуваат во соопштението.

Огњен и Данијела се родители на осуг годишниот Матија. Димитровска има македонско потекло.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ЦСКА Софија со полиција доаѓа во Скопје за натпреварот против Македонија ЃП

Следно

Телефонот на Каевски постојано ѕвони, граѓани им вратат на пратениците откако јавно им беа објавени телефонските броеви

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian