Несторовски ја најави победата на Удинезе против австрискиот Лиенц

1 min read

Во пријателски натпревар како подготовка за новата сезона екипата на Удинезе со високи 11:0 го совлада Лиенц од Австрија.

Стартер за италијанскиот клуб беше Илија Несторовски кој ја најави гол серијата со погодок во 10 минута од средбата.

По двапати во листата на стрелците се запишаа Ловриќ, Арслан и Макенго, а по еден гол имаа Саксес, Деулофеу, Перејра и Кочета.

Овој месец составот на Андреа Сотил ќе има уште два контролни мечеви против Баер Леверкузен на 21 јули и против Челси на 29 јули.

Потсетување дека македонскиот репрезентативец Несторовски летово потпиша нов договор на една година со Удинезе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рама во Брисел на Столтенберг му го претстави проектот за поморска база на НАТО во Драч

Следно

Мачката Лили има 23 години, нејзиниот сопственик вели: Не е подготвена да ме остави

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian