ФОТО | Семејството на Борко Ристовски се проширува: Ракометарот по вторпат ќе стане татко

1 min read

Ракометарот Борко Ристовски и неговата сопруга Николина преку социјалните мрежи ја споделија радосната вест дека нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член.

„Сега сме 3, а наскоро 4“ – напиша ракометарот на својот инстаграм профил, споделувајќи ја прекрасната вест со своите пријатели, роднини и следбеници додека со својата сопруга и синот уживаат на плажа.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Нина и Борко се 5 години во среќен брак, а круна на нивната љубов е синот Душан. Наскоро малечкиот Душан ќе добие нова улога – постар брат. Парот овојпат не го откри полот на бебето.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Иванишевиќ: Ник Кирјос е тениски гениј

Следно

411 нови случаи на ковид-19, позитивен бил секој трет тест

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian