ФОТО: Младинскиот репрезентативец Јован Манев е нов играч на Адана Демирспор

1 min read

Јован Манев, младинскиот репрезентативец на Македонија од следната сезона ќе ги брани боите на турскиот клуб Адана Демирспор.

Манев досега во нашата земја настапува за прволигашот од Штип, Брегалница.

Адана Демирспор настапува во најсилната турска Суперлига, минатата сезона го освои деветтото место.

Манев има 21 година, роден во Кочани, настапува на позицијата централен бек. Пред да го облече дресот на Брегалница, беше дел од тимот на Осогово.

Во изминатата сезона во Првата македонска лига имаше 30 настапи во кои запиша два гола и една асистенција.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јоксимовиќ: Кога Србија ќе влезе во ЕУ, ќе мора да воведе санкции кон Русија

Следно

Шокантни обвинувања на Миша Гроф: Николина го уби син ми, ако проговорам, ќе оди во затвор!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian