Прва средба меѓу Ковачевски и Мицкоски утре во 15 часот, тема – францускиот предлог

1 min read

По барање на премиерот Димитар Ковачевски, утре во 15 часот ќе се одржи средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Лидерската средба, на која ќе има конкретна тема – францускиот предлог за отпочнување преговори на С. Македонија за членство во Европската унија, ќе се одржи во во Клубот на пратеници.

Ова е прва средба на лидерите на двете најголеми политички партии откако Ковачевски ја презеде функцијата во јануари.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Алчевски го продолжи договорот со Академија Пандев

Следно

Забрчанец: Европа ни нуди да почнеме преговори и внатре во ЕУ, на македонски јазик да го кажеме својот став

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian