Наум Петрески стана дедо, се породи ќерката Анастасија

1 min read

Пејачката Анастасија Петреска и нејзиниот сопруг Владимир Поповски, пејачот на групата „Биоритам“, станаa родители по вторпат.

Анастасија роди син, а честитките за приновата во музичкото семејство пристигнуваат од сите страни.

Анастасија и Владимир стапија во брак во 2019 година и веќе се родители на ќеркичката Андреа.

Инаку, Анастасија е најстарата ќерка на познатиот македонски пејач Наум Петрески, кој сега стана дедо по вторпат.

ФОТО | Наум Петрески ќе стане дедо: Анастасија е прекрасна трудница

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Историја: За репрезентацијата на САД заигра фудбалерка со хендикеп

Следно

Влада: Пристигна францускиот предлог

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian