Димитриoски и официјално нов ракометар на Ваљадолид

1 min read

Повремениот македонски репрезентативец Димитар Димитриоски од денеска е нов ракометар на Ваљадолид.

Димитриоски минатата сезона одигра одлично во дресот на Еурофарм Пелистер 2 со што претставуваше еден вид препорака за поранешниот тренер на Вардар, а сега на Ваљадолид, Давид Писонеро да го донесе во Асобал Лигата.

Писонеро му беше тренер на Димитриоски и додека ги водеше „црвено-црните“.

Првите ракометни чекори, Димитриоски ги направи во Металург, по што замина во Вардар, а потоа се сели во Еурофарм Пелистер 2.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бесплатен паркинг за крводарителите на паркиралиштата на ЈП „Градски паркинг“ додека даруваат крв

Следно

ФОТО+ВИДЕО | Машин Ган Кели си скрши чаша од глава па крвав продолжи да пее

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian