Бесплатен паркинг за крводарителите на паркиралиштата на ЈП „Градски паркинг“ додека даруваат крв

1 min read

Крводарителите при дарување крв ќе можат да ги користат бесплатно паркинзите на Клинички центар и пред болницата „Осми Септември“, како и сите други затворени паркиралишта со рампа со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“.

Одлуката за давање согласност на Одлуката за дополнување на Ценовникот на услугите кои ги извршува претпријатието денеска беше едногласно прифатена од советниците на седницата на Советот на Град Скопје.

Како што истакна директорот на ЈП „Градски паркинг“ Бојан Христовски со овој гест им се излегува во пресрет на барањата на крводарителите и на овие хумани граѓани им се дава општествено признание за придонесот што го даваат за здравјето на други луѓе. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Путин е подготвен на дијалог со Западот за три теми

Следно

Димитриoски и официјално нов ракометар на Ваљадолид

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian