Тешко повреден мотоциклист при судир со мерцедес во Скопје

1 min read

Мотоциклист настрада на скопските улици. 

На 27.06.2022 околу 07.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од сервисна улица која ги поврзува бул.„Никола Карев“ со бул.„Александар Македонски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „мерцедес“, управувано од Ф.Ф.(48) од с.Љубин, скопско и мотоцикл, управуван од Ф.Б.(21) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

По несреќата, Ф.Б. бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

ЕУ ја продолжи употребата на ковид сертификатот до јуни 2023 година

Следно

Беретини го заврши настапот на Вимблдон пред да излезе на терен: Позитивен е на коронавирус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian