Скопјанец се претставил како адвокат и измамил жена за 28.000 денари

1 min read

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.В.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Во текот на февруари 2022 година, пријавениот, користејќи група на социјалната мрежа Фејсбук, измамил 60-годишна жена од Скопје дека е адвокат, при што за наводна правна услуга против нејзиниот поранешен работодавач, во три наврати ја навел да му исплати 28.500 денари. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Пред самитот на НАТО во Мадрид Шведска и Финска најавуваат дека има придвижување во разговорите со Турција

Следно

И Надал со слични проблеми како Ѓоковиќ, тренирал со позитивен на коронавирус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian