Драма во Скопје: Агресивен маж со пиштол се заканувал на полицајци

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 06.35 часот на улица „Генерал Михајло Апостолски“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Ј.(54) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и им се заканувал со пиштол.

– Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во соопштението од полицијата. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Драги: Путин нема физички да присуствува на Самитот на Г-20 во Индонезија

Следно

Цвета канабисот во Албанија, стана седма во светот по производство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian