Македонските и бугарските полициски специјалци на заедничка вежба во Софија

1 min read

Во петок во Софија, Република Бугарија ќе се одржи заедничка вежба на полициските единици при Одделот за специјални полициски операции на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија и специјалните полициски единици на Министерството за внатрешни работи на Република Бугарија, соопшти МВР.

На вежбата ќе присуствува и делегација на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија, предводена од министерот Оливер Спасовски, која претходно ќе одржи и билатерална средба со бугарската делегација.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Top Gun: Maverick“ заработи над милијарда долари на глобалниот бокс-офис

Следно

Франција бара нафтата од Иран и Венецуела да се врати на меѓународниот пазар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian