Каратистот Спасеновски загуби во првото коло на Медитеранските игри

1 min read

Уште еден македонски каратист рано го заврши настапот на Медитеранските игри кои се организираат во Оран, Алжир.

Петар Спасеновски, освојувачот на бронзен медал на Европското првенство минатиот месец во Газиантеп, загуби во првото коло во категоријата до 84 килограми загуби со 8:0 од Мароканецот Набил Еч-Чаби.

Во текот на вчерашниот ден пораз на стартот на Медитеранските игри претрпеа и Петар и Симона Заборски.

Досега златни медали освоија Ерај Шамдан (Турција, -60 кг.), Дионисиос Ксенос (Грција, -67 кг.), Усама Заид (Алжир, -75 кг.) и Јусеф Бадави (Египет, -84 кг.).

Во женска конкуренција „златни“ се Силија Уикене (Алжир, -50 кг.), Луиза Абуриче (Алжир, -55 кг.), Чаима Миди (Алжир, -61 кг.), Ферјал Абделазиз (Египет, -68 кг.) и Кириаки Кидонаки (Грција, +68 кг.)

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зеленски: Со ракета погоден преполн шопинг центар во градот Кременчук, има жртви

Следно

Никол Кидман и Кит Урбан ја прославија 16-годишнината од бракот со стари фотографии

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian