Ужас кој денес го вознемири светот: Безживотни тела на 17 млади лица најдени во ноќен клуб

1 min read

Во ноќен клуб во пристаништето во источен Лондон во Јужна Африка се откриени тела на најмалку 17 млади луѓе, соопшти денеска локалната полиција.

Жртвите се на возраст меѓу 18 и 20 години, изјави полицискиот претставник Тембинкоси Кинана, додавајќи дека во тек е истрага за околностите во кои тие настрадале.

Телата се пронајдени во клуб во населбата Синери Парк.

На социјалните мрежи кружат фотографии од клубот на кои се гледаат телата на жртвите без видливи повреди.

Голем број луѓе се собраа недалеку од клубот во Источен Лондон, милионски град   на околу 700 километри јужно од Јоханесбург.

kurir.mk

Претходно

Во полициска акција приведени 12 дрвокрадци во Струшко

Следно

Петков за Гардијан: Се плашам дека Бугарија ќе ја омекне позицијата кон Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian