Интервенции по невремето во Македонска Каменица

1 min read

Во Македонска Каменица во текот на денешниот ден ќе продолжат активностите за расчистување на патиштата во руралните средини откако невреме вчера во вeчерните часови зафати делови од Македонска Каменица.

-Веднаш по невремето кое ја зафати Македонска Каменица, екипи на ЈП Камена Река излегоа на терен расчистувајќи ги настанатите штети. Тие работеа и на повторно оспособување на двете коловозни ленти кон Рудник Саса, а во најголем дел ги санираа штетите и во централното градско подрачје, информираа од Општината.

За техничка интервенција во село Косевица, информираше и Малин Трајчевски командир на Територијалната противпожарна единица од Македонска Каменица, која интервенираше на отстранување на паднато дрво кое предизвика штети врз паркиран автомобил.

Оштетени кровните конструкции на мал број трговски објекти и неколку искршени гранки долж градскиот кеј на Каменичка Река беа регистрирани како видливи оштетувања од невремето во градската средина во М.Каменица.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Храна што не смеете да ја јадете ако имате проблеми со тироидната жлезда

Следно

Експлозии регистрирани во главниот град на Украина, очевидци тврдат дека имало ракетни напади

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian