Експлозии регистрирани во главниот град на Украина, очевидци тврдат дека имало ракетни напади

1 min read

Неколку експлозии се регистрирани денеска наутро во украинскиот главен град Киев, по што итните служби биле распоредени во градската област Шевченко, објави градоначалникот Виталиј Кличко на Телеграм.

Антон Херашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, напиша дека сведоци пријавиле ракетни напади. Засега нема информации за загинати или повредени.

Новите напади доаѓаат еден ден по ракетниот напад врз западниот украински град Сарни, во кој според властите загинаа најмалку три лица.  (МИА)

kurir.mk

Претходно

Интервенции по невремето во Македонска Каменица

Следно

Собири во Скопје и Битола под мотото „Семејството, пред сѐ“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian