СМЕШНО ВИДЕО | Несмасни панди во зоолошка градина

1 min read

Пандите им се драги на многу животни поради нивниот симпатичен изглед и добродушен карактер, а видеото кое неодамна беше објавено на „Reddit“ покажува дека тие можат да бидат и доста забавни.

На снимката се гледаат куп сцени со панди од една зоолошка градина. Бебињата панди паѓаат едно врз друго во играта, се сопнуваат и се многу смешни и несмасни. Покрај тоа, има работници во зоолошката градина кои, на пример, неуспешно се обидуваат да го фатат намотано животно за да не падне во шанкот.

Видеото е објавено со текст: „Се колнам дека пандите се самосмотани пијани луѓе кои носат црно-бели нинџа костими. Ги обожавам“. Со оглед на тоа како се однесуваат на снимката, ова е прилично точен опис на панда!

Луѓето беа воодушевени од овие слатки шегобијци. „Многу е ретко да се види нешто со панди без целосен хаос. Но, секогаш е слатко“, „Не разбирам како преживуваат во дивината“, „Кому му требаат природни непријатели кога самиот си закана за опстанокот на сопствениот вид “, напиша тимот во коментарите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Летна „бомба“: Роналдо ќе го напушти Олд Трафорд и се сели во Челси!?

Следно

Се расчистува теренот по невремето во Делчево

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian