Охриѓани физички се пресметувале во маркет

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 19.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во близина на маркет во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Д.(31) од Охрид, од една страна, и Ф.Д.(39), И.Д.(64) и С.Д.(58), сите од Охрид, од друга страна. 

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Бајден го потпиша Законот за безбедност на оружјето

Следно

Бејл ќе игра со Кјелини и Мусовски во американската МЛС лига

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian