Македонскиот репрезентативец Серафимов ќе има нов клуб во Унгарија!?

1 min read

Како што пренесуваат унгарските медиуми, 22-годишниот Никола Серафимов би можел од следната сезона да има нов клуб.

Минатата сезона македонскиот одбранбен репрезентативец ги бранеше боите на ЗТЕ или Залаегерсег во чии бои запиша 31 настап и четири голови и со екипата го освои осмото место во тамошната лига.

Според Унгарците нашиот дефанзивец имал одлична сезона и се шпекулира дека МОЛ Фехервар покажува интерес да го ангажира Серафимов. Информациите велат дека двете страни се блиску до потпишување на договор.

МОЛ Фехервар (за чиј клуб претходно настапуваа Мирко Ивановски, Висар Муслиу и Бобан Николов) ја обезбеди четвртото позиција годинава и ќе игра во квалификациите на Лигата на Конференции.

Серафимов во нашата земја беше дел од Академија Пандев, Брегалница Штип, Пелистер и Вардар.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во пресрет на парадата на гордоста, анти-ЛГБТ протест во Сараево

Следно

Ирена Танушевска, најмладиот крводарител во Црвениот крст: Првпат дарував крв на неполни 18 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian