Не е многу далеку од вистината

1 min read

Центарци ВРЕСКАА дека не можеле да дишат од спомениците на Скопје 2014.
Сменија 3 градоначалници од тогаш.

Знаете што се смени?
– Тоа што НАМЕСТО СПОМЕНИЦИ, СЕГА У СЕКОЕ ЌОШЕ ИМ ИЗГРАДИЈА ЗГРАДИ!!!

Душете ли сеа, ЕЛИТО од метрополата?

— КАуркаТА (@Kaurkata903) June 24, 2022

skopjeinfo.mk

Претходно

Се зголемува бројот на жртвите од земјотресот во Авганистан

Следно

Бугарското МНР го укори Рама: Очекуваме албанскиот премиер да се изразува како политичар од земја кандидат за ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian