МВР уапси бегалец од затвор

1 min read

 

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска ги привеле А.А.(22)  од село Глумово, скопско. Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.
А.А. ќе биде спроведено во установата за издржување на казната, соопшти МВР. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ЕЦДЦ предупредува дека летото почнува со нов бран на коронавирус

Следно

Милановиќ: Не може да биде happy hour само за Украина, кога е happy hour, пијат сите 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian