Ламбе Алабаковски во сабота ќе пее на „Пивофест“ во Прилеп

1 min read

Пејачот Ламбе Алабаковски викендов ќе се појави во јавноста за првпат по инцидентот во Битола, за кој е осомничен дека го потпалил влезот на бугарскиот културен клуб „Иван Мхајлов“.

Тој во сабота ќе настапи на популарниот фестивал во Прилеп, „Пивофест“.

Покрај него, на фестивалот оваа година ќе настапат: Наум Петрески, Миле Кузманоски, Елена Велевска, Елена Петреска, Вера Јанковиќ, Нокаут, Игор Џамбазов и Гуру Харе, Љубојна, ДНК, Некст Тајм, Лозано, Ареа, Владо Јаневски, Џамбо Агушев и Суперхикс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Со Франкфурт ја освои ЛЕ, па одлучи на 29 години да ја заврши кариерата

Следно

„Дојче веле“: Срамот на ЕУ наречен Оливер Вархеји

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian