Баерн не го пушта Левандовски во Барселона: Го чекаме Роберт на прозивката на 12 јули

1 min read

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ најави дека најдобриот играч на германскиот тим, Роберт Левандовски, тешко дека летово ќе го оствари сонот и ќе заигра за Барселона.

– Нашата позиција е јасна, Левандовски има договор со 2023 година. Дури воопшто не размислувам за парите што ни ги нудат од Барселона и очекувам Роберт да се појави во нашиот тренинг центар на прозивката која е закажана за 12 јули – изјави Салихамиџиќ.

Барселона на почетокот од месецот понуди 32 милиони евра за Левандовски, но Баерн еспресно ја одби понудата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нефи Усеини предизвикал нов инцидент, натепал конкурент во наддавање за тезги на охридскиот кеј

Следно

Денес се празнува: Светиот свештеномаченик Тимотеј, епископ Пруски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian