ВИДЕО | Обожавателите загрижени: Том Хенкс не можел да го смири тресењето на раката додека го држел микрофонот

3 mins read

Холивуската ѕвезда Том Хенкс (65) предизвика загриженост кај неговите обожаватели претходно овој месец, бидејќи се чинело дека се борел да го задржи тресењето на раката, пишува „Дејли мејл“.

Хенкс среде промотивен виор за биографскиот филм на Баз Лурман за Елвис, во кој Хенкс глуми како менаџер на пејачот.

Лурман, кој е роден во Сиднеј, договорил австралиска премиера да се одржи во градот Голд Коуст, јужно од Бризбејн, каде што се одвивало снимањето.

Остин Батлер (30), кој ја игра улогата на Кралот, бил на настанот на 4 јуни заедно со Хенкс.

„Нема подобро место на светот да се направи филм од овде на Голд Коуст“, рекол Хенкс, со микрофонот во десната рака и левата рака во неговиот џеб.

„Снимав филмови во Мароко и Лос Анџелес и Њујорк Сити и Сиетл и во Берлин. Ниту еден од нив го нема она што го има Голд Коуст, а што е тоа? Два збора. Ниту еден од тие други градови го нема Ден Марфи“, рекол тој, повикувајќи се на синџирот продавници за алкохол, Ден Марфи.

„Каков човек, кој доста добро го запознав“, рекол Хенкс, со аплауз.

Додека неговата рака се тресела, Хенкс се обидел да го контролира тресењето, ставајќи ја левата рака на дното на микрофонот, под десната.

Тој, исто така, накратко се обидел да ги смени рацете држејќи го микрофонот.

Се чини дека публиката сепак не забележала, а Хенкс ги воодушевил со изјавата: „Поминавме апсолутно прекрасно време со сите вас. Има нешто во луѓето и местото на Голд Коуст што ги тера сите да шетаат наоколу со самоуверен поглед на лицето. Ние бевме дел од тоа. Вашата самодоверба, радост и желба за живот се појавуваат во нашиот филм.

Тој додал: „Имате прекрасен проактивен златен син во Баз Лурман кој ја сака Австралија повеќе од кенгурите, повеќе од Ден Марфи“.

Обожавателите почнаа да шпекулираат за здравјето на Том на социјалните мрежи откако видеоклипот стана вирален, пишува „Мирор“.

На Твитер, едно лице напиша: „Дај Боже да е во прашање само адреналинот и нервите!“

Втор загрижен обожавател додал: „Го сакам Том Хенкс. Неодамна го видов на телевизија и мислам дека изгледа многу слабо. Се надевам дека е добро“.

„Тој изгледа како одеднаш да остарел – изгубил тежина“, коментирал трет.

Четвртиот предложил: „За жал, неговото опаѓачко здравје укажува на веројатно Паркинсонова болест“.

А петтиот напишал: „Тој е дијабетичар. Ова ѝ се случува на мајка ми кога ќе добие низок шеќер во крвта“.

Фотографијата од венчавката на Том Хенкс и Рита Вилсон предизвика бројни симпатии и честитки

 

 

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лукаку чекор поблиску до враќање во Интер

Следно

ВИДЕО | Тачи: Јас сум за предвремени избори ако опозицијата каже како ќе ги реши кризите ако дојде на власт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian