Убава вест: Надал ќе стане татко

1 min read

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал наскоро ќе „ја издвојува најубавата победа“ во животот, за прв пат ќе стане татко.

Шпанските медиуми ја фотографирале неговата сопруга  Марија Чиска Перељо во костим за капење, а нејзиниот изглед јасно покажува дека е бремена. Надал и Марија се заедно 17 години, а се запознале преку неговата сестра Марибел.

Надал неодамна истакна дека може да се види себеси во улогата на татко, но чека да ја заврши тениската кариера за да се посвети на таа улога.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зголемен бројот на нови ковид-случаи во Грција

Следно

Италијански деликатес: Рецепт за мини лазањи во поинаква форма

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian