Лукаку чекор поблиску до враќање во Интер

1 min read

Белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку се наоѓа пред враќање во Интер каде ги имаше најдобрите моменти во кариерата.

Неколку релевантни избори, како новинарот Џанлука ди Марцио објави дека е постигнат напредок во преговорите меѓу Челси и Интер и тоа откако „нераѕурите“ се согласиле да платат за позајмица, а потоа да се обврзат на задолжителен трансфер на Лукаку.

Интер нема пари да го реализира трансферот ова лето и поради тоа е подготвен да плати меѓу 10 и 15 милиони за едногодишна позајмица, за следната година да го реализират трансферот.

Челси и менаџерот Томас Тухел не сакаат да му прават проблеми на незадоволниот Лукаку кој неколку пати јавно изјави дека се кае што си замина од Интер.

За да се реализира позајмицата, Белгиецот е подготвен за значајно намалување на платата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рама: Бугарија е виновна поради застојот во преговорите со ЕУ

Следно

ВИДЕО | Обожавателите загрижени: Том Хенкс не можел да го смири тресењето на раката додека го држел микрофонот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian