Хју Џекмен вторпат позитивиен на коронавирус, резултатот го дознал по гала настанот

1 min read

Еден ден откако присуствуваше на наградите Тони, Хју Џекмен сподели видео на Инстаграм дека по вторпат има коронавирус.

Резултатот од тестот го дознал еден ден откако се појавил во неделата (12 јуни) на 75-тото доделување на наградите Тони во Њујорк.

„Сакав прво да го слушнете ова од мене. За жал, утрово дознав дека сум позитивен на коронавирус и тоа е фрустрирачко“, порачал Хју Џекмен во видеото што го сподели на Инстаграм.

Хекмен првпат боледувал од ковид-19 минатиот декември, а на сцената се вратил во јануари.

Актерот кој во моментот го игра Харолд Хил во „Музичкиот човек“ од Мередит Вилсон на Бродвеј, напомена дека во оваа улога ќе биде заменет од Макс Клејтон. Потоа јавно го поддржа својот колега.

Славниот актер му измакна наградата „Тони“ за најдобра улога во мјузикл, која му припадна на Мајкл Фрост за улогата во „МЈ мјузикл“.

Правилата на доделувањето на наградата „Тони“ бараа тестирање на присутните на сцената. Џекмен на церемонијата ја изведе „76 тромбони“ со колешката Сатон Фостер, која, меѓу другото, ја познавате и по улогата во серијата „Помлада“.

Сопругата на Хју Џекмен се огласи за гласините дека нејзиниот сопруг е геј

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Секој што ќе каже дека Роналдо е подобар од Меси, нема врска од фудбалот

Следно

ОН истражува наводи дека украински деца се посвојуваат во Русија

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian