Ако го елиминира Линколн, Шкупи во следното коло го чека Динамо со Адеми и Ристовски

1 min read

Македонскиот фудбалски шампион Шкупи доколку успешно ја мине првата пречка во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на шампионите, Линколн, во следното кол го чека пресметка со хрватскиот шампион Динамо Загреб за кого играат репрезентативците Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Динамо Загреб квалификациите за пласман во ЛШ ги започнува во второто коло во кое ќе ја им улогата на носител и во него го чека подобриот од дуелот меѓу Шкупи и Линколн.

Натпреварите од второто квалификациско коло се закажани за 19 и 20 јули додека реваншите треба да се играар на 26 и 27 јули

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Генчовска: Петков му вети на Вархеји дека ќе го укине ветото за Северна Македонија

Следно

Амбер Херд ја повтори клеветата во едно интервју: Ова е основа за нова тужба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian