Маж од Скопје ја нападнал својата партнерка, интервенирала полицијата

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 23.00 часот во Полициската станица Мирковци, полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение на семејно насилство го лишиле од слобода Б.Ј.(32) од Скопје, затоа што физички ја нападнал неговата 39-годишна партнерка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Претходно

По речиси 50-годишен спор Канада и Данска поделија мал арктички остров

Следно

Манчестер сити планира да заработи 200 милиони фунти од продажба на фудбалери

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian