Манчестер сити планира да заработи 200 милиони фунти од продажба на фудбалери

1 min read

Англискиот шампион Манчестер сити ја заврши најважната работа во летниот преоден рок, го потпиша Ерлинг Холанд и го реши прашањето во нападот, но нема намера да застане само на Холанѓанецот, а парите за идните трансфери ќе ги добие со проджба на неколку фудбалери.

Според англиските медиуми, Сити планира да заработи околу 200 милиони фунти од продажба на играчи кои се на трансфер листата, Рахим Стерлинг, Илкај Гундоган, Габриел Жесус, Рахим Стерлинг и Олександар Зинченко.

За Жесус интерес пројавуваат Арсенал и Челзи, Стерлинг е на радарот исто така на Челси, но и на Реал Мадрид, додека за Гундоган и Зинченко интерес постои од екипи од Шпанија и Италија.

Дел од парите што ни требало да ги добие од продажбата на прекубројните фудбалери ќе ги искористи за ангажман на Калвин Филипс од Лидс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Маж од Скопје ја нападнал својата партнерка, интервенирала полицијата

Следно

Чарли Шин ја обвини поранешната сопруга, нивната ќерка е на „OnlyFans“: Не го одобрувам тоа!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian