ФОТО | Ќерката на Бијонсе и Џеј Зи на утакмица со татко ѝ: „Плукната“ на мајка

1 min read

Блу Ајви Картер, 10-годишната ќерка на Бијонсе и Џеј Зи се појави со својот татко на финалето на НБА во Сан Франциско, а многумина беа изненадени од тоа колку личи на своите родители.

Блу Ајви се забавувала и се смеела со својот татко, но кога ја забележала камерата како ги гледа, се засрамила. Џеј Зи потоа ја прегрна својата ќерка и ја бакна во образот, а таа го предупреди да внимава на нејзината коса.

Девојката во стилот на таткото носеше црна маица, кожна јакна и долен дел од тренерки, додека Џеј Зи црна маица и карго панталони.

Видеото од таткото и ќерката стана вирално на интернет и предизвика многу коментари.

„Човеку, Блу Ајви изгледа точно како Бијонсе. Таа е иста на мајка ѝ”, е еден од коментарите. „Го наследила лицето на мајка си“, се согласи друг.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Немања Матиќ повторно ќе работи со Мурињо, потпиша за Рома

Следно

Приватните стоматолози ќе протестираат утре, Комората не ги поддржува

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian