ВИДЕО | Сопственичка поставила камери за да открие што прави нејзиното куче кога ќе остане само дома

1 min read

Бисквит е кученце чиј концепт на здодевност е непознат. А кога ќе остане само дома, прави глупости и се забавува додека не му се врати неговата сопственичка.

А тоа го дознаа сите што ја следат неговата газдарица на „ТикТок“ бидејќи таа поставила камери за да открие што прави кученцето кога таа не е дома.

На видеото се гледа преслаткото кученце Бисквит кое влегува во секоја соба и лудо се забавува. Трча, лае на крзнената перница и во еден момент ја зграпчува камерата и ја влече низ собата. Кутрето се вовлекува под полиците, ги џвака патиките и ужива во тоа бидејќи целата куќа ја има за себе.

Погледнете го виралниото видео кое е споделено повеќе од 97.300 пати, а над 3 милиони корисници го „лајкнале“ истото.

@biscuitkkeiko 😂😂omg #fyp #foryou #cutedogs #littledogs #crazydog #toypoodle #poodlesoftiktok #kkeiko #funnydogvideos ♬ A dubious and naughty Halloween background music(1023656) – Musician Rabbit Usa-chan

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Австралија е последниот учесник на Мундијалот во Катар, во пенал серијата го победи Перу

Следно

Партијата на Трифонов ќе бара затворена седница на Бугарскиот парламент за Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian