Виц на денот: Забар

1 min read

Виц на денот

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Влегуваат Трпе и Трпана на забар и Трпана му вика на забарот:
– Сакам да извадите заб без инјекција со анестезија, брзаме. Само извадете го набрзина.
– Вие сте храбра жена, ѝ рекол забарот. – Кој заб сакате да ви го извадам?
Се врти Трпана накај Трпе и го прашува:
– Кажи драги, кој заб е за вадење?

Видео на денот


www.slobodenpecat.mk

Претходно

Миркуловски до навивачите: Ви благодарам, вие сте заслужни што стигнав до ова ниво

Следно

Денес се празнува: Ден на Светиот Дух

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian