Скопјанец нападнал сосетка во ходник од зграда кај Бит Пазар

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, Б.С.(34) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар, во ходник на зграда, по претходна вербална расправија, била физички нападната од нејзиниот сосед Ч.К..

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

skopjeinfo.mk

Претходно

Шефот на НАТО: Шведска презеде важни чекори за исполнување на барањата на Турција

Следно

Василев: Северна Македонија е измислена причина за повлекувањето на „Има таков народ“ од бугарската владејачка коалиција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian