Што значи полната Месечина во Стрелец за вашиот хороскопски знак

6 mins read

Сезоната на Близнаците е несомнено еден од најзабавните периоди во годината. Спротивно на Близнаците на хороскопското тркало се наоѓа Стрелецот, голем трагач по знаење. Слично како Близнаците, Стрелецот работи со научени и апсорбирани информации, но бидејќи е управуван од експанзивниот корисен Јупитер, ги носи работите на следното ниво. Овие астролошки архетипови се појавуваат на небото на 14 јуни, за време на полната Месечина во Стрелец..

Што им носи супер полната месечина на хороскопските знаци: Подгответе се за трансформации во животот

Овен

Време е да започнете патување за духовен раст. Не плашете се да одите по друг пат – без разлика дали тоа значи поврзување со ментор, патување на некое странско место или почнување на нов интерес што ја поттикнал вашата креативност. Одењето во нова авантура може да донесе можности на кои никогаш не сте помислиле, затоа имајте отворен ум.

Бик

Посветувањето на вашите опипливи односи ви е лесно, но оваа полна месечина го префрла вашиот фокус на вашите енергетски врски. Можеби ќе откриете дека ветувањата што сте ги дале или долговите што допрва треба да ги платите на луѓето почнуваат да клокотат, принудувајќи ве да ги решавате работите директно.

Близнаци

Можеби е време да пробате нешто ново во вашите партнерства. Комфорт зоните постојат со причина, но ако заглавиме и не сме отворени за промена на динамиката и прераснување во нови работи, тогаш односите може да стагнираат. Ослободете се од секоја ригидност и прифатете го следењето на енергијата. Вашите врски ќе процветаат кога ќе им дадете повеќе простор да се развиваат.

Рак

Овој месец фокусот е на интроспекција и внатрешен раст, но оваа полна месечина бара од вас да се извлечете од маглата за момент и да бидете сигурни дека управувате со вашите секојдневни задачи. Вистинската грижа за себе значи да пронајдете здрава рамнотежа помеѓу вашите духовни истражувања и вашата секојдневна работна рутина, затоа најдете начин да им дадете приоритет на двете.

Лав

Нешто непријатно може да се наѕира на хоризонтот, бидејќи оваа полна месечина го осветлува најромантичниот сектор на вашата карта. Внимавајте возбудлива пресвртница во љубовниот живот. Како и да е, напливот на возбуда во вашите романтични односи ќе ви го зголеми расположението и ќе донесе многу можности за забава и инспирација.

Девица

Оваа полна месечина сака да се повлечете од работа за момент и да се погрижите за работите дома на кои им треба вашето внимание. Без разлика дали станува збор за долготрајна драма на цимерот, потребите поврзани со семејството или само длабоко вкоренети емоционални прашања кои одеднаш излегуваат на површина, има важни работи што не треба да се исфрлат на патот сега. Дајте си време да забавите и да го слушате своето срце.

Вага

Одвојте малку време за да се поврзете со пријателите, семејството и колегите. Сепак, бидете претпазливи да не се фатите во каква било драма поттикната од озборувања. Невиниот коментар лесно може да биде погрешно сфатен како критика, затоа внимавајте на зборовите што ќе ги изберете и сфатете го туѓиот муабет со резерва за да избегнете генерирање на какви било глупави гласини.

Скорпија

Оваа полна месечина е возбудлива пресвртница кога станува збор за парите,  затоа подгответе се да ја преземете одговорноста за вашата финансиска состојба на нов начин. Можно е да добиете покачување, да прифатите промена во кариерата или дури да наидете на непредвиден трошок што бара од вас да направите буџет. Како и да се манифестира, верувајте дека промените на крајот ќе ви донесат предност.

Стрелец

Ова е вашата полна месечина, Стрелец, и е време да заблескате. Во изминатите неколку недели бевте ултра фокусирани на динамиката на вашата врска, но ова лутање е потсетник дека најважната врска што ја имате е со самите себе. Постојано се менувате и растете, затоа почитувајте ја личноста што сте станале. Кога целосно ќе се прифатите себеси, ќе ви биде полесно да се појавите автентично и во врските.

Јарец

Оваа полна месечина ве удира на посуптилен и духовен начин. Важен период е за да стапите во контакт со вашите потсвесни желби и да се поврзете со вашето повисоко јас. Така што правењето на некој ваш ритуал може да ви помогне да ја искористите етеричната енергија и да ги почитувате овие делови од вашата душа.

Водолија

Полните месечини понекогаш се познати по тоа што носат драма, па немојте да се изненадите ако треба да посредувате во некои несогласувања меѓу пријателите. Динамиката на групата може да биде затегната од големите личности и жестоките мислења, затоа искористете ги вештините на луѓето за да ги измазните грубите рабови.

Риби

Работите се вжештуваат во вашата кариера во моментов, затоа бидете подготвени да го отворите своето срце за нови можности. Без разлика дали е време да се откажете од тековната работа и да започнете нешто ново, или едноставно сте подготвени да побарате поголема одговорност на моменталната работа, сега е време да се засилите и да верувате дека можете да се справите со тоа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Марсело по 15 години и 25 освоени трофеи си замина од Реал Мадрид

Следно

Партијата на Трифонов ќе побара затворена седница на Бугарскиот парламент за Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian