Шефки Арифовски е нов тренер на Беласица

1 min read

Управата на ФК Беласица го назначи Шефки Арифовски за нов тренер на екипата за следната сезона. Арифовски доаѓа на местот на Александар Стојанов.

Повратникот Арифовски има богата фудбалска кариера, како играч, но и како тренер, каде бил предводник на ФК Хорозонт Турново, ФК Слога Југомагнат, ФК Борча Белград, Селектор на младински репрезентации на Македонија, ФК Кожуф и др.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Четири жртви во поплавите во Анкара

Следно

ФОТО | Јелена Карлеуша во смело модно издание: Фановите пишуваат дека изгледа како лустер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian