ФОТО | Била со тенисерот пред Јелена: Поранешната на Новак Ѓоковиќ позира со светска фаца

1 min read

Лидија Поповиќ е поранешна девојка на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, успешен диџеј и убавица која наводно зема 30.000 евра за настапи.

Лидија била во врска со Новак пред повеќе од 10 години, пред тој да почне да се забавува со сегашната сопруга Јелена, а неодамна откри како ја памети врската со Ѓоковиќ.

„Новак е прекрасен во секоја смисла на зборот. Она што го имавме останува во далечното минато, а јас за него имам само пофални зборови“, рекла таа своевремено и додала: „Нашите патишта се разделија, нема ништо лошо во тоа, а сега не се слушаме. Секој има своја кариера, нон-стоп сме на нозе, но јас секако со задоволство се сеќавам на тој период, сакам да паметам убави работи“.

Лидија неодамна беше прогласена за најдобар диџеј во Србија, а на нејзиниот Инстаграм се појави фотографија со познатиот боксер Конор Мекгрегор:

Лидија на социјалните мрежи објавува фотографии од настапот, но и оние во бикини, поради што нејзините следбеници ја споредуваат со најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан, како и со латино дивата Џенифер Лопез.

ФОТО | Која е „српската Џеј Ло“ со која Новак Ѓоковиќ беше пред Јелена? Од ноќ заработува 30.000 евра

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Партизан повторно ќе игра во Евролига

Следно

Време е за лидерство и потврдување на нашата европска перспектива, порача Маричиќ од Брисел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian