ВИДЕО: Полски хулигани се истепаа меѓу себе на стадион во Холандија

1 min read

Селекциите на Холандија и на Полска вчера одиграа 2:2 во Лигата на нации, а освен на теренот возбудливо беше и на трибините на стадионот „Де Кујп“ во Ротердам каде полските навивачи се истепаа меѓу себе.

Во еден момент, на трибината каде беа сместени полските навивачи изби тепачка меѓу нив.

Наводно, меѓу себе се степале навивачите на екипите од Варшава, Легија и Јагелонија кои своите нерасчистени сметки од минатото одлучите да ги расчистат во Ротердам.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Повеќе пријави за поставени бомби во трговски центри во Загреб

Следно

ФОТО | Бил Гејтс и неговата најмлада ќерка се појавија заедно на црвениот тепих

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian