Виц на денот: Луд

1 min read

Виц на денот

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Се јавува директорот на лудница во полициска станица и бара помош да се фати пациентот кој избегал тој ден.
– Значи висок е метар и педесет, многу е слаб и тежок околу двеста килограми…
– Не е можно човек од метар и педесет, слаб, а тежок двеста килограми?!
– Па нели ви реков дека е луд!

Видео на денот


www.slobodenpecat.mk

Претходно

Крај на сагата, Роналдо ослободен од обвинението за силување

Следно

Дневен хороскоп за 12 јуни: Некој ве убедува да донесете важна одлука

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian