Тешка сообраќајка: Автомобил излета од патот, три лица повредени

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 01.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Идризово – с.Кадино, патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Д.(35) од Скопје, излетало надвор од коловозот.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката М.Н.(34), а со телесни повреди се здобиле Е.Д. и сопатничката Н.Д.(38), сите од Скопје, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, информираат од полицијата. 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Во Шпанија денеска и до 43 степени

Следно

Официјално: Пирло се сели во Турција

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian