Ротвајлер руши стереотипи: Женка ротвајлер лула јагне, видеото е преслатко

1 min read

Ротвајлерите се познати по својата сила и бестрашност. Тие се исто така приврзани и лојални, а едно видео кое неодамна се појави на социјалната мрежа „Инстаграм“ покажува дека тие исто така можат да бидат многу нежни.

На видеото објавено на профилот „dog“ се гледа кучката Коко, женка ротвајлер, која стои зад лулашка. На лулашката е поставено едно јагне, очигледно нејзина играчка.

Коко најпрво се мотка пред и под лулашката, а потоа конечно ја зграпчува со забите и ја лула својата кадифена пријателка.

„Луѓето: „Ротвајлерите се толку агресивни“. Коко: *турка јагне на лулашка“, стои во описот на видеото на кое ротвајлерот го крши стреотипот за оваа раса.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ердоган ја отфрли можноста за предвремени избори

Следно

Манасков: Ова не беше начин на кој сакав да се простам од Веспрем

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian