Протестен митинг денеска во Скопје: Избегнувајте ги овие неколку улици!

1 min read

Протестен митинг против руската агресија ќе се одржи денеска во Скопје, со почеток во 12 часот. Митингот ќе започне кај детското игралиште зад Универзалната сала, инаку донација од руската амбасада во Скопје.

Од таму, поворката ќе се упати кон руската амбасада која се наоѓа на ул. Пиринска бр. 44, во близина на Соборниот храм, каде што ќе пристигне во 12:30 часот.

Организатор на протестот е Здружението „Лесја Украинка“. Во повикот од организацијата, настанот е опишан како протест против „руските убијци и мародери“.

skopjeinfo.mk

Претходно

СТРАШНИ БРОЈКИ: Најмалку 287 деца се убиени во Украина, а 492 се ранети

Следно

Федерер не оди во пензија, наскоро се враќа на терените

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian