Познатата хрватска актерка ја откри тајната на својот беспрекорен изглед

1 min read

Една од најпознатите хрватски актерки Миа Беговиќ привлекува внимание каде и да се појави. На сцената е повеќе од 35 години и има остварено бројни филмски, телевизиски и театарски улоги. Од почетокот на кариерата добива пофалби за одличниот изглед, одличните модни комбинации и заразната енергија. Таа наскоро ќе наполни 60 години, но црвенокосата дива сè уште им пркоси на годините.

„Тајната на мојот младешки изглед лежи во добрата енергија. Но, тоа не значи дека нема да почнам да користам нешто друго во овие години. Секогаш се облекувам онака како што се чувствувам“, изјави Миа Беговиќ за „RTL“.

Некогаш се забавувала до раните утрински часови и не крие дека и денес сака да се забавува и е една од првите што танцува на подиумот. Сака да го зема микрофонот во раце и да пее, иако смета дека нејзините гласовни способности не се на завидно ниво.

„Секогаш танцувам и пеам на забави. Обожавам да танцувам, мислам сакам и да пеам, но не се препорачува, иако многу често пеам на сцена. Сакам да пеам, сакам да танцувам, сакам да се дружам…“, рече актерката.

На прашањето дали има песна што ќе ја натера да се качи на масата, таа се пошегува и рече дека „таква уште не е напишана“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ферстапен: Имавме среќа бидејќи на Ферари му откажаа двата болида

Следно

Украина воспоставува коридори за извоз на житарки преку Полска и Романија

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian