Официјално: Пирло се сели во Турција

1 min read

Легендарниот италијански фудбалер, Андреа Пирло од денеска е нов тренер на тускиот тим Карагумрук.
Пирло се согласи да потпише едногодишен договор со тускиот тим, а во Истанбул доаѓа по наговор на Винченцо Монтела.

Карагумрук од 2020 година е дел од турската Суперлига, а минатата сезона го освои осмото место во Супер лигата. Ова ќе биде втор тренерски ангажман за Пирло, откако пред две години седеше на клупата на Јувентус.

Пред да ја прифати понудата на тускиот тим, Пирло беше поврзуван и со клупата на српски Партизан.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тешка сообраќајка: Автомобил излета од патот, три лица повредени

Следно

Алина Кабаева за првпат во јавноста откако беше наречена „љубовница“ на Путин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian