Македонските фудбалери ја пречекуваат репрезентацијата на Гибралтар

1 min read

Во натпреварот против Гибралтар закажан за вечер од 18 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, македонската фудбалска репрезентација ќе го заокружи јунски дел од Лигата на Нации.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски играат во четвртата група Ц-цегмент. По поразот од Грузија пред три дена, ова ќе биде убава можност „рисовите“ да се вратат на победите.

Средбата со Гибралтар на гостински терен на 5 јуни Македонците ја добија со 2:0.

По три кола македонскиот национален тим има четири бода и е втор на табелата, зад лидерот Грузија која има максимални девет бода. Бугарија е трета со два, Гибралтар е последен со еден освоен бод.

skopjeinfo.mk

Претходно

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Возете внимателно – влажни коловози и можни одрони

Следно

Неверојатна приказна: Пред четири години беше продавач на пазар, а сега е херој на Италија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian