Денес променливо облачно време со пороен дожд и грмежи, од утре следат промени

1 min read

Времето денеска повторно ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и услови за појава на град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Се најавува дека ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Согласно најавите на УХМР, и во понеделник не очекува променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, и со услови за град.

Во вторник ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, а од среда ќе настапи стабилизација.

Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

skopjeinfo.mk

Претходно

Научниците открија нов извор на витамин Д: Во прашање е најомилениот летен зеленчук

Следно

Бериша најави масовни протести: Рама полош од Енвер Хоџа

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian