Бугарските социјалисти одлучија да останат во владејачката коалиција во земјата

1 min read

Бугарската социјалистичка партија одлучи да остане во владејачката коалиција, стана јасно по состанокот на Националниот совет на партијата.

БСП ќе го поддржи ребалансот на буџетот, и според неа, одржувањето предвремени парламентарни избори во Бугарија не е решение.

Бугарските социјалисти одлучија да разговараат со „Продолжуваме со промената”, „Има таков народ” и „Демократска Бугарија” за владина програма во рамките на сегашната коалиција до крајот на годинава.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пушилин тврди дека е завршено деминирањето на Мариупол

Следно

Полувреме: Фудбалерите го газат Гибралтар, покер голови за 45 минути

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian