ВИДЕО: Страотно невреме и поплава во Турција, има загинати и исчезнати во Анкара

1 min read

Силно невреме со пороен дожд предизвика големи поплави во Анкара, а најмалку еден човек загинал, јавуваат турските медиуми.

Според локалните власти, спасувачите го пронашле телото на 27-годишен маж кој работел како возач на автобус. Турското Министерство за внатрешни работи претходно соопшти дека едно лице се води како исчезнато.

Градоначалникот на Анкара, Менсур Јавас на Твитер објави дека од поплавата се спасени 35 луѓе кои биле во животна опасност.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Манасков и Веспрем останаа без титулата во Унгарија поради гол во последната сезона

Следно

Повторно „нула“ меѓу Англија и Италија, овој пат во Лигата на нации

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian